از زمان های قدیم تا کنون، مردم برای رسم و رسومات مختلفی مانند ازدواج، تولد،سالگرد ازدواج، عید و جشن های دیگر به یکدگیر طلا و جواهرات هدیه می دهند. به همین دلیل مردم به پاساژها و مغازه های طلا فروشی مراجعه می کنند تا طلای جدید بخرند و یا برای کارهایی مانند خرید خانه، خرید جهیزیه، خرید ماشین، دادن قرض طلبکارها و … طلاهای خود را می فروشند و این گونه کسب و کاری در تمامی جهان اتفاق می افتد. حال با توجه به گرانی طلا و اهمیت آن در اکثر خانواده های ایرانی، به اهمیت بازسازی طلا فروشی می پردازیم و این که تا چه میزان باید نکات ایمنی را در بازسازی مغازه ها و پاساژهای طلا فروشی، رعایت کنیم.

آنچه در این مطلب می خوانید

بازسازی دقیق طلا فروشی

اگرپروتکل های امنیتی در مغازه طلا فروشی شما به خوبی انجام نمی شود، مطمئن باشید که در اواسط کار با مشکل بزرگی که اکثر طلا فروش ها دارند رو به رو خواهید شد. بعضی اوقات طلا فروش در یک ساختمانی مغازه خود را بنا می کند که خود ظاهر و قسمت های داخلی ساختمان از نواقص زیادی برخوردار است. به همین علت قبل از انجام هرکار و عملیاتی در داخل خود طلا فروشی، در ابتدا به بازسازی ساختمان قدیمی می پردازیم که مشکلات فنی را کاملا بر طرف کنیم و سپس کارهای دیگر ساخت و ساز را شروع می کنیم.

با توجه به اوضاع نا بسامان و گرانی مواد غذایی و مسکن و موارد دیگر افراد بیشتر رو به دزدی از طلا فروشی ها آورده اند و مهم نیست چه ساعتی از چهروزی در سال باشد، خطر جرم جواهرات فروشی همیشه زیاد است. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم مدتی وقت بگذارید تا اطمینان حاصل شود که امنیت فروشگاه شما کاملا بر قرار است و سپس شروع به خرید و فروش کنید. در صورت عدم نکات ایمنی در بازسازی طلا فروشی، ممکن است طلا فروش ها منجر به ورشکستگی و خسارت های مالی جبران ناپذیری شوند.

نکات ایمنی در رابطه با بازسازی طلا فروشی

اگر شما این نکات ایمنی را رعایت نکنید ممکن علاوه بر ضررهای مالی، خطر جانی نیز شما را تهدید کند و در برخی از مواقع منجر به مرگ شما شود.

  • مهم ترین قسمت ورود و خروج به طلا فروشی، درب آن می باشد. به همین دلیل باید تمامی نکات امنیتی را برای درب طلا فروشی اجرا کنید. حتما این آپشن را روی درها تنظیم کنید که بعد از ورود و خروج هر فرد در به طور اتوماتیک بسته و قفل شود.
  • دیوارها باید با مصالحی ساخته شوند که امکان سوراخ کردن و به عبارتی تونل زدن از طریق آن غیر ممکن باشد و فرد نتواند به راحتی به داخل مغازه شما دسترسی پیدا کند.
  • شیشه ای که برای ویترین طلا فروشی به کار می برد که افراد بتوانند اجنساس را به خوبی از بیرون مشاهده کنند، در حین براق بودن و شفافیت باید کاملا مقاوم باشد و ضخامت آن در اندازه استاندارد ساخته شود.
  • در قسمت های مختلف مغازه باید از دوربین های مداربسته استفاده کنید و چه بسا که بهتر است در محیط بیرونی مغازه، یعنی در داخل پاساژ نیز از تعدادی دوربین مدار بسته استفاده کنید تا اعمال و حرکات مشکوک را متوجه شوید.

طراحی داخلی طلا فروشی

با توجه به این که اکثر مغازه های طلا فروشی کوچک و جمع و جور هستند، شما نمی توانید طرح ها و مدل های مختلفی برای چیدن وسایل و لوازم داخل مغازه به کار ببرید و معمولا اکثر این مغازه ها به یک شکل هستند و تنها موردی که در تمامی آن ها به خوبی رعایت می شود، نورپردازی و روشنایی زیاد است.

زیرا با توجه به اینکه کار با طلا بسیار ظرافت و دقت می خواهد، نبود نور کافی موجب کم شدن دقت می شود و ممکن است در تخمین قیمت و سنجیدن وزن طلا و … به مشکل بر بخورید و ضرر مالی کنید.

معمولا از ترکیب های رنگی زرد، کرم و قهوه ای در طلا فروشی ها استفاده می شود، همچنین بهتر است که روی دیوارها را آینه کاری کنید که هم فضا را دلنشین تر می کند و هم هنگامی که مشتری آمد می تواند گوشواره، دستبند، گردنبند و … را روی بدن خود ببیند و راحت تر تصمیم بگیرد.

جمع بندی

اگر قصد تاسیس و ساخت طلافروشی دارید و یا آن را از قبل ساخته اید واکنون تصمیم به بازسازی نواقص و ایرادات آن دارید، حتما حتما به پروتکل های ایمنی اهمیت دهید و آن را در دستور کار خود جای دهید زیرا در صورت عدم رعایت آن ها، ممکن است مغازه و دارایی خود را از دست بدهید و در مواقعی جانتان را نیز از دست می دهید.