معرفی بهترین نصاب جهت نصب پارتیشن شیشه ای در همه نقاط تهران (شرق، غرب، شمال و جنوب) در کمترین زمان و با تضمین کیفیت کار از جمله خدماتی است که در این صفحه از استاده به آن پرداخته ایم؛ کافی است با شماره‌های موجود در زیر تماس حاصل نمایید. از شیشه‌ به صورت‌های بسیار مختلفی استفاده می‌کنند که یکی از آنها پارتیشن شیشه ای است که در چند سال اخیر بسیار مورد توجه واقع شده است. این پارتیشن که به آن دیوار شیشه ای نیز می‌گویند باعث تفکیک کردن فضاها در محیط‌های اداری، منازل یا محیط‌های تجاری می‌شود که می‌توانید از خدمات شیشه بری برای نصب انواع پارتیشین استفاده کنید.

پارتیشن های اداری و پارتیشن های خانگی دو نمونه از پارتیشن‌های پرکاربرد در چند سال اخیر هستند. استفاده کنندگان از این نوع پارتیشن‌ها بسیار زیاد شده‌اند. که در اینجا تلاش می‌کنیم به مهم‌ترین سوالات در مورد انواع پارتیشن شیشه ای و قیمت اجرا و نصب آن پاسخ دهیم. پس تا پایان با ما همراه باشید.

آنچه در این مطلب می خوانید

قیمت پارتیشن شیشه ای

در خصوص قیمت پارتیشن شیشه ای خانگی یا شیشه پارتیشن اداری باید به موارد و فاکتورهای متعددی توجه کرد. معمولا معیارهایی از قبیل ابعاد، ضخامت شیشه، رنگ و طرح شیشه، جنس فریم آلومینیومی، رنگ فریم آلومینیومی و برخی موارد دیگر در قیمت آن تاثیرگذار هستند. در صورت تمایل به ساخت ویترین شیشه ای می‌توانید کلیک کنید و لیست قیمت‌های آن را مشاهده نمایید.

ضمن آنکه گذشت زمان یا نوسانات نرخ ارز و بازار می‌تواند بر قیمت پارتیشن تاثیرگذار باشد. برند و نام کارخانه یا کشور سازنده در کنار کیفیت مواد اولیه از مواد تاثیرگذار دیگر بر قیمت این مدل از پارتیشن است. برای اطلاع از این موارد معمولا می‌توانید از فروشنده پارتیشن سوال کنید. با این حال، به طور نسبی می‌توان برخی قیمت‌ها را برای آن در نظر گرفت.

پارتیشن شیشه ای اداری

محیط‌های اداری از اصلی‌ترین محل‌ها برای کاربرد پارتیشن هستند. محیط‌های اداری و سازمان‌ها معمولا با کمبود فضا روبرو هستند. ضمن آنکه بخش زیادی از آنها نیاز دارند تا چیدمان اتاق‌ها را هر چند وقت یکبار تغییر دهند. به عنوان مثال، ممکن است واحد جدیدی ایجاد شود یا آنکه چند واحد با یکدیگر ادغام شوند. استفاده از شیشه رومیزی یکی از پیشنهادات بسیار کاربردی برای دفاتر اداری و شرکت‌ها می‌باشد که میتوانید اطلاعات کامل در این زمینه را مطالعه کنید.

انجام این کار از طریق دیوارهای سنتی آجری بسیار هزینه‌زا و همچنین زمان‌بر خواهد بود. به نحوی که می‌توان گفت تقریبا امکان‌ناپذیر است. پارتیشن‌های شیشه ای اداری این امکان را فراهم کرده تا دست به چنین اقداماتی زد. با استفاده از شیشه پارتیشن اداری با کمترین هزینه و همچنین صرف کمترین زمان می‌توان به راحتی دست به طراحی و تغییر دکوراسیون اداری محل کار زد.

پارتیشن شیشه ای رنگی

در بسیاری از مواقع رنگ پارتیشن‌های شیشه ای به صورت ساده و بی‌رنگ است. با این حال، رنگ مات نیز جزء رنگ‌های پرکاربرد است. اما در چند سال اخیر انواع مختلفی از پارتیشن های رنگی به بازار عرضه شده که در رنگ‌های بسیار متنوعی است. استفاده از پارتیشن شیشه ای رنگی نه تنها جذابیت بیشتری به محیط می‌بخشد، بلکه باعث حفظ حریم خصوصی نیز خواهد شد.

این مسئله در ادارت و حتی محیط‌های تجاری یا منازل از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است. در این پارتیشن از پرینت دیجیتال استفاده می‌کنند و تنوع رنگ‌ها بسیار بالا است. به همین دلیل بسته به نیاز خود می‌توانید یکی از رنگ‌ها را انتخاب کنید. به عنوان مثال:

در محیط‌های اداری بهتر است از رنگ‌ها رسمی استفاده کرده و در محیط‌های غیررسمی مانند محیط‌های تجاری یا مهدکودک‌ها به سمت رنگ‌های غیررسمی بروید. قیمت شیشه های رنگی ممکن است از برخی انواع دیگر پارتیشن بیشتر باشد. هر چند که سایر فاکتورهای دیگر نیز در بحث قیمت تاثیرگذار هستند.

پارتیشن شیشه ای متحرک

همانطور که می‌دانید، یکی از طرق جدایی فضاهای ادارات و منازل از یکدیگر، بهره‌مندی از پارتیشن شیشه‌ای است.
یکی از انواع پارتیشن شیشه ای، پارتیشن شیشه ای متحرک است. این نوع از پارتیشن، روی ریل حرکت میکند که این ریل می‌تواند سقفی و یا کفی باشد. از آن جایی که این نوع پارتیشن قابلیت حرکت دارد، بسیار کاربردی است و تقاضا برای استفاده آن نیز زیاد است. مخصوصا برای جداسازی فضاهایی کوچک در فضاهای بزرگ.

این نوع پارتیشن معمولا در ۲ مدل وجود دارد:

  1. پارتیشن شیشه ای متحرک آکاردئونی
  2. پارتیشن شیشه ای متحرک پانلی

 

پارتیشن شیشه ای متحرک آکاردئونی:

این نوع پارتیشن، از تکه‌های شیشه وصل شده به یکدیگر به صورت هفت و هشتی تشکیل شده است که به همین شکل از طرق چرخ روی ریل باز و بسته می‌شود. شیشه آکارئونی می‌تواند به سمت چپ و یا به سمت راست باز شود و با توجه به موقعیت فضایی، یکی از آن‌ها استفاده می‌شود.

زمانی که قصد بستن شیشه را دارید، یکی یکی تکه‌های شیشه روی یکدیگر قرار می‌گیرند و در نهایت یک ساختار یکدست با فضای کم را تشکیل می‌دهند. هنگام باز کردن نیز دقیقا برعکس این پروسه تکرار می‌شود که با باز شدن اولین قطعه از شیشه، بقیه قطعات پشت سر هم و به صورت قطاری روی ریل حرکت می‌کنند و باز می‌شوند. برای پارتیشن شیشه ای متحرک آکاردئونی از شیشه سکوریت ۱۰ میل استفاده می‌شود.

از آن جایی که کیفیت و جنس ریل در پارتیشن شیشه ای متحرک بسیار مهم است، در پارتیشن آکاردئونی از ریل آلومینیومی درجه یک استفاده می‌شود.
از آن جایی که شیشه جرم سنگینی دارد، چرخ‌ها و جنس چرخ‌ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند که از فولاد آب دیده و آلومینیوم درجه یک برای ساخت آن‌ها استفاده می‌شود.


پارتیشن شیشه ای متحرک پانلی:

اگر قصد دارید که صرفا دو فضا را از یکدیگر جدا کنید و قصد جدایی کامل و بدون ارتباط فضاها با یکدیگر را ندارید، پارتیشن متحرک پانلی بهترین گزینه است. در این صورت ارتباط دو فضا حفظ می‌شود و بیشتر فاصله شخصی مد نظر قرار می‌گیرد.

پارتیشن‌های شیشه ای در منزل

از پارتیشن شیشه ای منزل بیشتر جهت تقسیم کردن فضای خانه یا تزئین بخشیدن به آن استفاده می‌کنند. انواع دیگری از پارتیشن وجود دارند که می‌توان به عنوان پارتیشن خانگی از آنها در این راستا استفاده کرد. پارتیشن چوبی یکی از آنها است. با این حال، پارتیشن شیشه ای منزل ظرافت و زیبایی خاص خود را دارد. این نوع از پارتیشن در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به پارتیشن شیشه ای خانگی طرح آجری، حباب‌دار، آب‌نما یا سایر طرح‌ها اشاره کرد. نصب درب شیشه ای یکی از پرطرفدارترین مواردی است که طراحی دکوراسیون‌های داخلی امروز بسیار پرکاربرد است.

نصب و اجرای پارتیشن شیشه ای

جهت اجرای پارتیشن شیشه ای ابتدا باید اندازه و همچنین محل مورد نظر را به درستی تعیین کرد. خصوصا اندازه و ابعاد که نقش بسزایی در زیبایی و جذابیت پارتیشن خواهد داشت. سپس باید برای تهیه پارتیشن مورد نظر خود اقدام کنید. در اجرای پارتیشن معمولا از اتصالات فلزی، فرم آلومینیومی، پیچ‌ و برخی وسایل دیگر استفاده می‌کنند. یکی از انواع این پارتیشن ها را می توان شیشه پارتیشن اداری دانست.

نکاتی برای نصب پارتیشن شیشه ای

توصیه ما این است که برای نصب پارتیشن شیشه ای از افراد متخصص و نصاب کمک بگیرید. چرا که شما یکبار برای همیشه این کار را انجام می‌دهید و نباید ریسک کنید. هم‌چنین نصب این نوع پارتیشن ها نیازمند دقت و ظرافت خاص خود بوده و هر گونه بی‌دقتی باعث خراب شدن کار می‌شود. به هنگام نصب کردن نیاز است که برخی ابزارآلات و وسایل را به همراه خود داشته باشید. همچنین باید به فضا و دکوراسیون داخلی منزل، چیدمان وسایل و احیانا موارد دیگری دقت کنید تا در این خصوص بعدها مشکلی ایجاد نشود.

جمع بندی

پارتیشن های شیشه ای نوعی دیگری از پارتیشن ها هستند که انواع مختلفی دارند. شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود و دکوراسیون مد نظر خود، در منزل، اداره‌ها و یا به طور کلی در محل کار از ‌آن‌ها استفاده کنید.